Manisa 1 Şubesi

Eğitim-Bir-Sen Soma Okul Temsilcileriyle İstişare Toplantısı Yaptı

Eğitim-Bir-Sen Soma İlçe yönetimi, Soma’daki okul temsilcileriyle istişare toplantısı yaptı. Soma ilçe teşkilatının organize  ettiği toplantıya, ilçe yönetimi ve Soma ilçesindeki okul temsilcileri katıldı.
İlçe temsilcisi Bekir ÇAKMAK , toplantıda yaptığı konuşmada, okul temsilciliği görevinin Eğitim-Bir-Sen için etkin bir hücre görevi olduğunu, her işyerinde Eğitim-Bir-Sen’in gören gözü, tutan eli ve kutlu yürüyüşü gerçekleştiren ayakları olduğunu, bu bilinçle yapılacak temsilcilik görevinin kendilerini daha etkin ve daha güçlü kılacağını söyledi.
 
Eğitim-Bir-Sen olarak, devletin bağımsızlığına gölge düşürecek, milletin iradesine ipotek koyacak tüm eylemlerin karşısında olduklarını ifade eden ÇAKMAK , “Bugüne kadar aynı kararlılıkla bu karşı duruşumuzu bozmadık, pozisyon hatası yapmadık, yeri geldiğinde tepkiyle, yeri geldiğinde sağduyu çağrısıyla herkes için büyük bir çatı olduğumuzu ortaya koyduk” dedi.
 
Herkesin iyiliği için atılması gereken ortak adımları hep birlikte atmak için tüm eğitim çalışanlarının bu dönemde sendikamıza davet edilmesi gerektiğini kaydeden ÇAKMAK , “Tüm işyerlerinde her eğitim çalışanı ile mutlaka iletişim kurulmalıdır. Kriz dönemlerinde kararsız ve tavırsız kalmak savrulmaktır” şeklinde konuştu.
 
Toplantıda 5.Dönem Toplu Sözleşme ile ilgi sunum yapıldı. ÇAKMAK,  Tüm kurumları ziyaret etmeye gayret ettiklerini dile getirerek, eğitim çalışanlarıyla tanışmak, Eğitim-Bir-Sen’in kazanımlarını, kültürel faaliyetlerini, demokrasimizin güçlenmesi için ortaya koyduğu iradeyi anlatmak istediklerini belirtti.