Manisa 1 Şubesi

Eğitim-Bir-Sen Akhisar'da İstişare Toplantısında Buluştu

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim-Bir-Sen Akhisar İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen İşyeri Temsilcileri istişare toplantısına katıldı.

Akhisar Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Öner, “Eğitim-Bir-Sen, hukuksuz, adaletsiz, çağ dışı yönetim ve paylaşım pratiğinin egemen olduğu bir dönemde, kendi hayatları adına karar verme yetkisinin bir avuç azınlığın elinde olduğunun idrakinde olan, her türlü baskı aracına rağmen müesses nizamı dönüştürebileceğine inanan adanmış dava adamlarının 27 yıllık soylu mücadelesidir. ”dedi.

Eğitimdeki iyileştirmelerde Eğitim-Bir-Sen’in emeği, imzası, katkısı vardır

Amaca ancak örgütlü mücadeleyle ulaşıldığını kaydeden Öner, “Başörtüsü yasağının, katsayı engelinin, kesintisiz sekiz yıllık temel eğitim dayatmasının kaldırılması gibi birçok antidemokratik uygulamaya son verilmesi, eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarından müfredata kadar yapılan iyileştirmelerde Eğitim-Bir-Sen’in emeği, imzası, katkısı vardır. Bunun yanı sıra, elde ettiğimiz onlarca kazanım, örgütlü mücadelemizin eseridir. Tarihî kazanımlarla taçlandırarak ulaştığımız bugünkü nokta, inanç, duygu ve gönül birliğiyle, birlikte yürüttüğümüz kararlı mücadelenin sonucudur ama hak ederek, ter akıtarak, birbirimize tutunarak geldiğimiz bu noktayı hiçbir zaman yeterli görmedik, görmüyoruz. Bizim davamız her türlü gündelik hesap ve çekişmenin ötesinde, millet ve medeniyet davasıdır. Aldığımız eğitimler hayata geçirildiğinde gerçek anlamını ve karşılığını bulacak, bu eğitimler sendikal yürüyüşümüze canlılık, dirilik katacaktır” ifadelerini kullandı.

Yetime sahip çıkmak, insan olmanın gereğidir

“Yetime sahip çıkmak, insan olmanın gereğidir”  olduğunu vurgulayan Öner, “İyilikte istikrar için imzamızı yenilediğimiz yetim projesi, yapay sınırların ve sınırlamaların gönül coğrafyamızı birbirinden ayıramayacağı gerçeğinin hayata geçirilmesidir. Acının da sevincin de ırkı, rengi, sınırı ve sınıfı olmaz. Dili, rengi, ülkesi ne olursa olsun kimsesizliğin, yoksulluğun kucağında acı çeken bir kardeşimiz varsa, biz rahat olamayız; onlar ağlarken biz gülemeyiz. Yetime, yoksula, garibe yakın olmak, onların elinden tutmak, acılarını az da olsa hafifletmek, insan olmanın gereğidir. Kim bir yetimi sevindirirse Allah da onu sevindirir. Medeniyet tecrübemiz, bize böyle asil bir sorumluluk yüklemektedir” şeklinde konuştu.

Akhisar teşkilatında birlik, beraberlik ve emeğin ilmek ilmek örülmüş resmini gördüğünü,   dile getiren Öner,” Bu fotoğrafın mimarı olan başta İlçe Temsilcimiz Mahmut Binay olmak üzere, Yönetim Kurulunu, Kadınlar Komisyonumuzu ve Genç Memur-Sen teşkilatımızı tebrik ediyorum.”dedi.

Eğitim-Bir-Sen Akhisar İlçe Temsilcisi Mahmut Binay ise yaptığı konuşmada, ”Öncelikle davetimize icabet ederek bizleri yalnız bırakmayan siz İşyeri Temsilcilerimize ve başta Şube başkanımız Mesut Öner olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Biz birlikte güçlüyüz. ”dedi.