Manisa 1 Şubesi

Eğitim-Bir-Sen Yunusemre İşyeri Temsilcileri Toplantısı

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim-Bir-Sen Yunusemre İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen İşyeri Temsilcileri istişare toplantısına katıldı.

Manisa Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Öner, “Sendikal zeminin güçlenmesi, sendikal mücadelenin itibarının zedelenmemesi için daha çok emek harcamalı, sendikal kazanımlar için ter dökmeli, daha fazla örgütlenmeli ve daha geniş kitlelerle taleplerimizi ve tekliflerimizi deklare etmeliyiz. ”dedi.

Öğretmene değer, eğitime dair yönetim süreç ve sistemlere önem vererek yol alıyoruz

Sendika olarak, hem miras aldıkları medeniyetin ilke ve değerlerini hem de yaşadıkları çağın gereklerini ve önceliklerini birlikte ele alarak çalışmalar yaptıklarını kaydeden Öner, “Öğretmene değer, eğitime dair yönetim süreç ve sistemlere önem vererek yol alıyoruz. Sorunları görme ve çözme, doğruları bilme ve ifade etme noktasında güçlü sesi çıkarmanın, özlü sözü ortaya koymanın, örgütlü gücüyle eğitime dair her konunun doğal tarafı ve yok sayılamaz muhatabı olmanın gereklerini hakkıyla yerine getirme iradesiyle hareket ediyoruz. Eylemlerimiz ve eğitime dair görüşlerimiz üzerinden üyelerimize, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa ‘daha iyisi, daha doğrusu, daha adili mümkün ve gereklidir’ mesajını veriyor, bunun gerçekleşmesi için ter akıtıyoruz.

Eğitimde dönüşümün sorunsuz gerçekleşebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu dönüşüm, tedricî olarak gerçekleşmeli ve devr-i sabık oluşturacak şekilde bir tasfiye sürecine dönüştürülmemelidir. Okul yöneticiliğinde değişim yerine gelişim esas alınmalı; halen eğitim kurumu yöneticiliği görevini yapanların müktesep hakları gözetilmelidir” diye konuştu.

Kadınlar komisyonumuz ve Genç Memur-Sen’i önemsiyoruz

Konuşmasına kadınlar komisyonunun çalışmalarını önemsediklerini ve her konuda tam destek olmaya çalıştıklarını dile getirerek devam eden Öner, “ Dünya ölçeğinde her gün dejenerasyonun oraya buraya savurduğu gençliğe umut olacak örgütlülüğünüz bizim için de bir umut kaynağıdır. Eğitim-Bir-Sen, emeği, kendi medeniyet kodlarıyla tanımlarken, insanı bir bütün olarak görerek, örgütlülüğü ve dolayısıyla gücü nispetinde insanın sömürülmesinin önüne geçme derdindedir” şeklinde konuştu.

Yunusemre teşkilatında birlik, beraberlik ve emeğin ilmek ilmek örülmüş resmini gördüğünü,   dile getiren Öner,” Bu fotoğrafın mimarı olan başta İlçe Temsilcimiz Serdar Dinçer olmak üzere, Yönetim Kurulunu, Kadınlar Komisyonumuzu ve Genç Memur-Sen teşkilatımızı tebrik ediyorum.”dedi.

Eğitim-Bir-Sen Yunusemre İlçe Temsilcisi Serdar Dinçer ise yaptığı konuşmada, ”Öncelikle davetimize icabet ederek bizleri yalnız bırakmayan siz İşyeri Temsilcilerimize ve başta Şube başkanımız Mesut Öner olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Biz birlikte güçlüyüz. ”dedi.