Manisa 1 Şubesi

Tarihi Kazanımlarımız, Kararlı Mücadelemizin Sonucudur

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi Turgutlu Temsilciliği İş Yeri Temsilcileri ile bir araya geldi. Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Şube Başkan Vekili Mehmet Akış, Yunusemre İlçe Temsilcisi Serdar Dinçer ve Genç Memur-Sen Başkanı Orhan Güzel’in de katıldığı toplantı sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti.

Turgutlu'da son derece şeffaf ve yoğun katılımla gerçekleşen seçimlerde kendilerine gösterilen teveccühe teşekkür ederek sözlerine başlayan Eğitim-Bir-Sen Turgutlu İlçe Temsilcisi Hasan Tanrıkulu, " İlçemizde sendikal faaliyetlere başladık. Üyelerimizin bizden beklentilerini boşa çıkarmayacağız. Her zaman üyelerimizin yanında olarak, bizlere verilen emanetin hakkını yerine getireceğiz. Bizleri bugün yalnız bırakmayan siz değerli iş yeri temsilcilerimize, Şube Başkanımız Mesut Öner, Şube Başkan Vekili Mehmet Akış, Yunusemre İlçe Temsilcisi Serdar Dinçer ve Genç Memur-Sen Başkanı Orhan Güzel’e çok teşekkür ederim. "dedi.

Eğitim-Bir-Sen Turgutlu İlçe Temsilciliğine seçilen Hasan Tanrıkulu ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun dilekleriyle söze başlayan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, “ Başörtüsü yasağının, katsayı engelinin, kesintisiz sekiz yıllık temel eğitim dayatmasının kaldırılması gibi birçok antidemokratik uygulamaya son verilmesi, eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarından müfredata kadar yapılan iyileştirmelerde Eğitim-Bir-Sen’in emeği, imzası, katkısı vardır. Bunun yanı sıra, elde ettiğimiz onlarca kazanım, örgütlü mücadelemizin eseridir. Tarihî kazanımlarla taçlandırarak ulaştığımız bugünkü nokta, inanç, duygu ve gönül birliğiyle, birlikte yürüttüğümüz kararlı mücadelenin sonucudur ama hak ederek, ter akıtarak, birbirimize tutunarak geldiğimiz bu noktayı hiçbir zaman yeterli görmedik, görmüyoruz. Bizim davamız her türlü gündelik hesap ve çekişmenin ötesinde, millet ve medeniyet davasıdır. Aldığımız eğitimler hayata geçirildiğinde gerçek anlamını ve karşılığını bulacak, bu eğitimler sendikal yürüyüşümüze canlılık, dirilik katacaktır.” şeklinde konuştu.

Bir eğitim sendikası olarak, iyi eğitim, eğitimli sendikalı, güçlü memur ve adil bir dünya için çalıştıklarını, mücadele verdiklerini ifade eden Öner, “Eğitimi de teşkilat eğitimini de önemsiyoruz. Vizyon belgemizde açıkladığımız işimize, içimize ve dışımıza yolculuğun her bir aşamasında mesafe katederek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Daha nitelikli bir sendikacılığın yapılması, sendikal bilincin artması için teşkilat eğitimlerimiz yeni bir aşamaya gelmiştir. Bu bağlamda, 2019 bizim için eğitim yılı olacak. İşimiz eğitim, gücümüz eğitim” dedi.

Toplantı iş yeri temsilcileri ile yapılan karşılıklı düşünce alış verişinden sonra sona erdi.